03.11.2018, Sat
Zenit
116
MBC Enisey
81
10.11.2018, Sat
MBC Enisey
78
UNICS
99
VTB United League, Regular championship
18.11.2018, Sun , 16:00
Arena.Sever (Krasnoyarsk)
MBC Enisey (Krasnoyarskiy region)
MBC Enisey
Krasnoyarskiy region
:
Zielona Gora (Zielona Gora)
Zielona Gora
Zielona Gora
Next game
00
00
00
00
days
hours
min.
sec.
24.11.2018, Sat
vs.
Lokomotiv Kuban
16:00, Krasnoyarsk
10.12.2018, Mon
vs.
CSKA
18:00,
05.11.2018, Mon
WBC Enisey
81
Dinamo Novosibirsk
60
08.11.2018, Thu
WBC Enisey
99
Mersin BSB
84
EuroCup Women, Group stage
28.11.2018, Wed , 19:00
Arena.Sever (Krasnoyarsk)
WBC Enisey (Krasnoyarskiy region)
WBC Enisey
Krasnoyarskiy region
:
ACS Sepsi (Sfantu Gheorghe)
ACS Sepsi
Sfantu Gheorghe
Next game
00
00
00
00
days
hours
min.
sec.
24.11.2018, Sat
vs.
Sparta&K
18:00,
02.12.2018, Sun
vs.
UMMC
18:00, Krasnoyarsk

«Enisey» - «UNICS» 78:99

10.11.2018, 22:14

«Zenit» - «Enisey» 116:81

04.11.2018, 23:10

ROAD WIN: «Tsmoki-Minsk» - «Enisey» 73:95

27.10.2018, 23:12

«Avtodor» - «Enisey» 106:91

20.10.2018, 23:15

«Enisey» - «Parma» 83:78

14.10.2018, 20:35

News

# Regular championship И В %
1
CSKA Moscow, Russia 7 7 100
2
Khimki Khimki, Russia 7 7 100
3
UNICS Kazan, Russia 6 5 83.33
4
Zenit Saint-Petersburg, Russia 5 3 60
5
Lokomotiv Kuban Krasnodar, Russia 6 3 50
6
Astana Astana, Kazakhstan 6 3 50
7
Kalev Tallinn, Estonia 7 3 42.86
8
Zielona Gora Zielona Gora, Poland 5 2 40
9
Avtodor Saratov, Russia 5 2 40
10
PARMA Perm krai, Russia 6 2 33.33
11
Nizhny Novgorod Nizhny Novgorod, Russia 6 2 33.33
12
MBC Enisey Krasnoyarskiy region, Russia 7 2 28.57
13
Tsmoki-Minsk Minsk, Belorussia 6 1 16.67
14
VEF Riga, Latvia 7 1 14.29
# Regular championship И В %
1
UMMC Ekaterinburg, Russia 5 5 100
2
Dinamo Kursk Kursk, Russia 5 5 100
3
WBC Enisey Krasnoyarskiy region, Russia 5 4 80
4
Nadezhda Orenburg, Russia 4 3 75
5
Sparta&K Vidnoje, Russia 5 3 60
6
MBA Moscow, Russia 5 2 40
7
Dinamo Novosibirsk Novosibirsk region, Russia 4 1 25
8
BC Inventa Kursk, Russia 5 1 20
9
Spartak Noginsk Noginsk, Russia 5 0 0
10
Dinamo Moscow Moscow, Russia 5 0 0
# Group stage И В %
1
Orman Genclik Ankara, Turkey 3 2 66.67
2
WBC Enisey Krasnoyarskiy region, Russia 3 2 66.67
3
ACS Sepsi Sfantu Gheorghe, Romania 3 1 33.33
4
Mersin BSB Mersin, Turkey 3 1 33.33

 

Sponsors and partners